خانه / مطالب و مقالات / مجموعه معماری / بناهای معماری جهان / زندگی در استوانه شیشه ای در وسط جنگل

زندگی در استوانه شیشه ای در وسط جنگل

زندگی در استوانه شیشه ای در وسط جنگل

این بنا که در منطقه ای جنگلی در آلماتی قزاقستان قرار دارد، یادآور این موضوع است که انسان بدون تخریب محیط زیست هم می تواند ساخت و ساز کند.

این خانه که توسط معمار قزاقستانی Almassov Aibek، طراحی شده، بهترین مکان برای کسانی است که انزوا و تنهایی را دوست دارند. خانه به دور یک درخت ساخته شده است. این طرح استوانه ای شکل Tree in the house نام دارد.

زندگی در استوانه شیشه ای در وسط جنگل

این خانه با حمایت یک شرکت ساخت سلول های خورشیدی ساخته شده است و طراحی آن به سال ۲۰۱۳ باز می گردد. طرح از چهار حلقه داخل یک استوانه تشکیل شده و دید ۳۶۰ درجه ای به جنگل دارد.

زندگی در استوانه شیشه ای در وسط جنگل

طراح این پروژه هدفش را هماهنگی انسان و طبیعت بیان می کند و Tree in the House را نمونه ای مهم برای حفظ جنگل ها می داند. این خانه که تماما شیشه ای ساخته شده است برای حفظ محرمیت از جنگل اطراف خود بهره می برد. به همین خاطر این پروژه بیشتر یاآور خانه ی Farnsworth اثر میس وندروهه است.

زندگی در استوانه شیشه ای در وسط جنگل

برای کسانی که از مکعب های بتنی شهر خسته شده اند این خانه، مکانی پر از آرامش و راحتی ارائه می کند. همچنین نمونه ای است از ترکیب هنر و تکنولوژی با هدف حفظ محیط طبیعی.

درباره علی احمدی

علی احمدی
متولد 12 اسفند ماه 1371 و دانش آموخته کارشناسی معماری هستم، ازون جایی که علاقه زیادی به معماری و رشته های مرتبط با ساختمان دارم، با وبسایت معمارینه همکاری می کنم و امیدوارم که مطالب ارائه شده مفید واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *