خانه / رسانه / سبک کارگردان های سینما در کالبد معماری

سبک کارگردان های سینما در کالبد معماری

سبک کارگردان های سینما در کالبد معماری

فدریکو بابینا (Federico Babina) معمار ایتالیایی،که اغلب او را به خاطر آثار خلاقانه تصویرسازی می‌شناسند، مجموعه‌ای بی‌نظیر در رابطه با مجموعه فیلم‌های مشهور کارگردانان سینما را به تصویر کشیده است. کارگردانانی نظیر عباس کیارستمی،آلفرد هیچکاک، وس اندرسون (Wes Anderson) و استنلی کوبریک (Stanley Kubrick). وی این مجموعه را “Archidirector” که مشتق از دو کلمه معمار و کارگردان است نامیده است. کارگردانان؛معماران سینما هستند!

فدریکو بابینا:

عناصر گوناگون زیبایی‌شناختی فیلم‌ها به‌عنوان عوامل ساختاری،فضاها،احساسات سکانس‌ها، رنگ‌ها و مواد استفاده‌شده هستند که ویژگی مشترک بین آن‌ها، شخصیت محکم و معینشان است. با توجه به این‌که در سینما تک‌تک جزی‌ات یک فیلم از شخصیت منحصربه‌فرد و روح کارگردان سرچشمه می‌گیرد، بابینا تلاش کرده این هویت و ویژگی‌ را تبدیل به فرم‌های معماری کند و با طراحی خانه‌هایی انتزاعی فضاسازی فیلم را تصویرسازی کند. بابینا (Federico Babina) ضمن توضیحی بیان می‌کند که چنین روش مشابهی در طراحی ساختمان نیز به کار گرفته‌شده است. او می‌گوید: “چنین وضعیتی در معماری هم اتفاق می‌افتد، هنگامی‌که حتی کوچک‌ترین عناصر به شکل‌گیری امضای منحصربه‌فرد معمار می‌انجامد”

برای مشاهده عکس ها روی عکس مورد نظر کلیک نمایید:

منبع: آرک دیلی – رویدادهای معماری

مترجم: علی اکبرزاده

درباره معمارینه

معمارینه
“معمارینه” به مفهوم معماری گونه و با معماری می باشد که تمامی معانی و مفاهیم لغت معماری را در بر می گیرد که ما بخاطر گستره مفهوم این کلمه، برای خدمات و محصولات خود این نام را انتخاب کرده ایم. از تصویر قلم در لوگوی معمارینه نیز، به این دلیل استفاده شده است که اولین، عمومی ترین و کاربردی ترین ابزار برای طراحی و خلق هر ایده، قلم می باشد. معمارینه با همکاری جمعی از علاقمندان، مهندسان و اساتید رشته های فنی، مهندسی و هنری تشکیل شده است. معمارینه در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *