خانه / مطالب و مقالات / مجموعه معماری / بناهای معماری جهان / نمونه هایی از معماری بروتالیسم

نمونه هایی از معماری بروتالیسم

نمونه هایی از معماری بروتالیسم

بروتالیسم شاخه ای از معماری مدرن است که در سال ۱۹۵۰ میلادی مطرح شد. در این جنبش اعتقاد بر این بود که فقط باید از بتن در خالص ترین حالتش استفاده شود.

بعد از جنگ جهانی دوم که اکثر شهر های اروپا تخریب شده بودند این سبک ظهور کرد و یکی از سبک های پرطرفدار در زمان خود شد. بر خلاف تصور عموم بروتال نه از زبان انگلیسی بلکه از زبان فرانسه می آید و به معنای بتن خام است.

نمونه هایی از معماری بروتالیسم

معماری بروتالیسم با اینکه منتقدان زیادی دارد و از سوی آن ها به بی روحی و سردی متهم می شود ولی از نظر اجتماعی بخشی از تاریخ جهان را روایت می کند و حرف های ناگفته ی زیادی دارد. هرچند این نوع از معماری در دهه ۸۰ میلادی به پایان رسید ولی تاثیر زیادی در پیشرفت معماری مدرن در جهان داشت.

نمونه هایی از معماری بروتالیسم

نمونه هایی از معماری بروتالیسم

چه خوشتان بیاید و چه نیاید این سبک هم جزوی از سبک های مهم تاریخ معماری است که تاثیر عمیقی بر اروپا گذاشت و نمونه هایش هنوز در برخی کشورها قابل مشاهده است.

درباره علی احمدی

علی احمدی
متولد 12 اسفند ماه 1371 و دانش آموخته کارشناسی معماری هستم، ازون جایی که علاقه زیادی به معماری و رشته های مرتبط با ساختمان دارم، با وبسایت معمارینه همکاری می کنم و امیدوارم که مطالب ارائه شده مفید واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *