خانه / مطالب و مقالات / مجموعه معماری / بناهای معماری جهان / هتل های هوایی با قابلیت پرواز و فرود؛ Driftscape

هتل های هوایی با قابلیت پرواز و فرود؛ Driftscape

هتل های هوایی با قابلیت پرواز و فرود؛ Driftscape

اثر جدید دفتر طراحی HOK Toronto، با نام هتل Driftscape، در مراسم Annual Radical Innovation Award تمامی توجه ها را جلب خودش کرد. HOK این هتل را بر اساس تکنولوژی پهباد ها طراحی کرده است. این هتل می تواند بوسیله ی پرواز و فرود آمدن به مکان هایی که هتل های معمولی نمی توانند در آن جا ساخته شوند، تجربه ی جدیدی از مسافرت به مشتریانش ارائه کند. این پروژه در اصل وسیله ی حمل و نقل و محل اقامت را با یکدیگر ترکیب کرده است. این هتل به علت متحرک بودن به صورت مدولار طراحی شده و می توانند از هم جدا شده و دوباره به هم وصل شوند.

هتل های هوایی با قابلیت پرواز و فرود؛ Driftscape

هتل مدولار Driftscape از چند بخش مختلف تشکیل شده است. بخش Oasis به عنوان لابی و محل فراغت و بخش مدیریتی به حساب می آید. Driftcraft، اتاق هایی هستند که هنگام اتصال به بخش اصلی می توانند دید ۳۶۰ درجه ای از منظره ی اطراف ارائه کنند و هنگام جدا شدن از بخش اصلی می توانند تا دو روز حرکت کنند.

هتل های هوایی با قابلیت پرواز و فرود؛ Driftscape

به گفته ی طراحان این پروژه، هدف اصلی در این طراحی تامین نیاز به سفر و استراحت در انسان است و برآورد هر دوی این نیازها در یک پروژه کاریست که احتمال دارد در آینده به واقعیت تبدیل شود.

درباره علی احمدی

علی احمدی
متولد 12 اسفند ماه 1371 و دانش آموخته کارشناسی معماری هستم، ازون جایی که علاقه زیادی به معماری و رشته های مرتبط با ساختمان دارم، با وبسایت معمارینه همکاری می کنم و امیدوارم که مطالب ارائه شده مفید واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *